Kucharz - szkoła branżowa I stopnia

Kucharz zajmuje się sporządzaniem potraw, ciast i napojów zgodnie z ustalonymi normami i recepturami oraz opracowywaniem własnych przepisów. Profesjonalny kucharz to znakomity rzemieślnik, a nawet artysta, który dysponuje wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do właściwego stosowania produktów spożywczych, odpowiedniego łączenia składników, sposobów podawania dań i dodatków, a także przyrządzania potraw z różnych tradycji kulinarnych i dostosowanych do różnych okazji. Absolwenci tego kierunku zawodowo zajmują się przygotowaniem potraw i posiadają niezbędną wiedzę z zakresu eksponowania i przechowywania wyrobów spożywczych. Kucharz podejmuje pracę zawodową w hotelach, restauracjach, ośrodkach wypoczynkowych i wielu innych punktach gastronomicznych.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie kucharz przygotowany jest do wykonywania zadań zawodowych:

przechowywania żywności;

sporządzania potraw i napojów;

wykonywania czynności związanych z ekspedycją potraw i napojów.

KUCHARZ:

HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań